FİLLİ BOYA BETAKRİL TAVAN BOYASI 10 LT
FİLLİ BOYA BETAKRİL TAVAN BOYASI 10 LT

FİLLİ BOYA BETAKRİL TAVAN BOYASI 10 LT

Betakril Tavan

ÜRÜN TANIMI Akrilik emülsiyon esaslı, beyaz, örtücü, özel olarak formüle edilmiş bir iç cephe tavan astar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ Betakril Tavan, mat ve pürüzsüz görünüşlü, beyaz, yüksek örtücülüğe sahip bir tavan astar boyasıdır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar, yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir.

UYGULANACAK YÜZEYLER Betakril Tavan, mineral esaslı iç yüzey tavanlarında kullanılır. DİKKAT: Saten alçı, macun ve alçıpanlı yüzeylerde İpeksi Tavan kullanılması tavsiye edilir. UYGULAMA Betakril Tavan uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Uygulama sırasında ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo veya püskürtme ile uygulanabilir. Havasız (Airless) Püskürtmede: Basınç: 120-140 bar Meme Açısı: 50° Meme Ölçüsü (inch): 0.019” İnceltme: %10 İNCELTME Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile ilk katta %40, ikinci katta %25 oranında inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir.

KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de) Dokunma kuruması: 1 saat Katlar arası bekleme süresi: 6 saat Son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir). Not: İkinci kat uygulamaya 4 saatten önce kesinlikle başlanmamalıdır. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir. Yüzeyler tam kuruma süresince dondan korunmalıdır.

SARFİYAT Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre tek katta 100-150 gr/m² arasında değişir. 1 Kilogram ile tek katta 6.5-9 m 2 alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

AMBALAJ 25 Kg, 20 Kg, 17.5 Kg, 10 Kg, 3.5 Kg, 1 Kg

Çerez Kullanımı