FİLLİ BOYA AMPHİSİLAN ASTAR 15 LT
FİLLİ BOYA AMPHİSİLAN ASTAR 15 LT

FİLLİ BOYA AMPHİSİLAN ASTAR 15 LT

AmphiSilan Astar

ÜRÜN TANIMI Silikon emülsiyon esaslı, pigmentli, aderans (yapışma) gücü yüksek, dış cephe boya astarıdır.

ÖZELLİKLERİ Boya ile yüzey arasında bağlayıcı köprü kurar, boya sarfiyatını azaltır. Yüksek nefes alma özelliği sayesinde yapı içindeki nemin dışarı çıkmasını sağlar. Üzerine gelecek boyanın yüzey tarafından farklı olarak emilmesini engeller. Silikonlu yapısı sayesinde son kat silikonlu boyalar ile mükemmel bütünlük sağlar.UYGULANACAK YÜZEYLER Mineral esaslı, emici yüzeylerde ilk defa yapılacak boya uygulamalarından önce ve eski boyalı yüzeyler üzerine yapılacak uygulamalardan önce kullanılması önerilir.

UYGULAMA Yüzey sağlam, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. AmphiSilan Astar fırça, rulo veya püskürtme ile tek kat uygulanır. Yüzey bozuklukları Dış Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Uygulama esnasında yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Astar ve her kat boya arasında 6-8 saat beklenilmesi ve bu süre boyunca yüzeyin, don ve yağmurdan korunması gerekir. Beton, brüt beton, sıvalı yüzeylerde priz süresine uyulmalıdır. Yeni sıvalı yüzeylerde 4 hafta beklenmelidir. Boya uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey yağıştan ve dondan korunmalı, bol esintili ve direkt güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. +30°C üzerinde hava sıcaklıklarında uygulama yapılacaksa gölge olan cephelerde uygulama yapılmalı ve saat 11-16 arasında uygulama yapılması önerilmemektedir.

Not: Tuz kusması olan veya tuz kusması riskinin bulunduğu yüzeylerde sorunun çözülmesi için boya astarı öncesinde 1 ölçek Disboxan 451 + 1 ölçek su karışımının fırça ile yüzeye uygulanması tavsiye edilir. Havasız (Airless) Püskürtmede Basınç : 140 bar Meme Açısı : 50° Meme Ölçüsü (inch) : 0.013” İnceltme (su) : %5 (hacimce) İNCELTME Fırça ve rulo ile uygulamalarda en çok %10 oranında temiz su ile inceltilir.

KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de) Son kat boya uygulaması: 6-8 saat SARFİYAT Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 7-11 m² alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

AMBALAJ 15 L, 2.5 L 

Çerez Kullanımı