İSONEM FLOOR 2K SOLVENTSİZ EPOKSİ 5 KG
İSONEM FLOOR 2K SOLVENTSİZ EPOKSİ 5 KG
İSONEM FLOOR 2K SOLVENTSİZ EPOKSİ 5 KG

İSONEM FLOOR 2K SOLVENTSİZ EPOKSİ 5 KG

Solventsiz Epoxy Esaslı KaplamaSolventsiz epoksi reçine esaslı, kimyasal ve fiziksel mukavemeti çok yüksek kaplamalar oluşturan ve kalın katlar halinde uygulanabilen, metal vebeton yüzeylerin kimyasal ve fiziksel dış etkilerden korunması amacıyla geliştirilmiş bir yüzey kaplama sistemidir.KULLANIM ALANLARI:Endüstriyel tesislerde, fabrikalarda, rafinerilerde ve solventsiz olması sebebiyle ilaç ve gıda üretimi yapılan alanlarda, asit üretim tesislerinde,kimya fabrikalarında, labaratuvarlarda, otomotiv endüstrisi alanlarda, arıtma tesislerinde, su tanklarında, metal ve beton zemin ve duvarlardadayanıklı uzun ömürlü bir kaplama olarak kullanılır. 
UYGULAMA ŞEKLİ: Rulo, fırça, havasız püskürtmeKARIŞIM ORANI: 4 kg zemin boyası (A) + 1 kg sertleştirici (B) : 5 kg Toplam (A+B)KARIŞIM YOĞUNLUĞU: 1,50-1,60 gr/ml (karışım) 
RENK: İstenilen renklerde üretilebilir.KARIŞIM ÖMRÜ (POTLIFE): 30 - 40 Dk. (23°C)KURUMA SÜRESİ:• Toz kuruması: 1,5-2 Saat• Dokunma kuruması: 6 Saat• Sert kuruma: 18 - 24 Saat• Tam kuruma: 7 Gün 
UYGULAMA ŞEKLİ:BETON YÜZEYLER İÇİN: Beton yüzeyler her türlü yağdan, kirden, tozdan ve yüzey atıklarından arındırılmalı tamamen kuru ve temiz olmalıdır.Yeni dökülmüş beton yüzeyler için 21 gün kuruma süresi beklenmeli beton prizini aldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.ÇELİK VE METAL YÜZEYLER İÇİN: Uygulanacak metal yüzeyler, boya ile zemin arasında boyanın yüzeye yapışmasını engelleyecek her türlü yağ,toz, pas ve benzer malzemelerden tümüyle arındırılmalıdır. Eğer yüzeyde eski epoksi boya var ise ve kaldırılamıyorsa eski boyanın yüzeyi birzımparayla pürüzlendirilmeli ve solventle temizlenmelidir. 
ASTAR UYGULAMASI: ISONEM FLOOR 2K uygulama öncesi tüm yüzeyler ISONEM EP PRIMER (Epoxy esaslı astar) ile 0,3 – 0,4 kg/m2 sarfiyatlaastarlanmalıdır.
 KARIŞIMIN HAZIRLANMASI: Öncelikle solventsiz boyanın (A) kutusu açılır ve bir iki dakika karıştırılır. Daha sonra içine sertleştiricisi (B) katılarakiki dakika daha karışım tam homojen şekil alana kadar iyice karıştırılır. Karışım oranları 4:1 oranında olması çok önemlidir. Malzemenin tamoranlarında karışması gereklidir.
 KARIŞIMIN UYGULANMASI: Karışım hazırlanan yüzeye tek kat halinde fırçayla uygulanır. Eğer kalınlık isteniyorsa ikinci kat ilk katın yüzeykuruması olur olmaz 24 saati geçmeden yapılmalıdır ki en iyi adhezyon ara katlarda sağlanmış olur. Uygulama her zaman aynı yönde yapılmalıdır.Ön kuruma 4-8 saat/20°C de gerçekleşir, sertleşme ise 18-24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel kimyasal dayanıma 7 günde geçer. 
SARFİYAT: 500 gr/m2
 DEPOLAMA: Orijinal, açılmamış ambalajında, serin ve kuru ortamda 12 ay.AMBALAJ ŞEKLİ: 5 kg set (Solventsiz epoksi 4 kg teneke kutu, Sertleştirici 1 kg teneke kutu) 
Çerez Kullanımı